У зв’язку із впливом на дітей та молодь російських ворожих спецслужб почастішали випадки скоєння злочинів щодо підпалу автомобільного транспорту військовослужбовців та волонтерів, спричинення пошкоджень на залізниці тощо, до яких почасти причетні неповнолітні. Країна-агресор у будь-який спосіб прагне досягти своїх цілей у дестабілізації ситуації в Україні, вербуючи за грошову винагороду неповнолітніх. 

Положення про комісію з розгляду випадків булінгу у ЗЗСО

Порядок реагування на доведенні випадки булінгу з ЗЗСО

План заходів щодо протидії булінгу на 2025 рік

 



В Ладижинському ліцеї активно працює курінь імені «Володимира Рижака» патроном якого є 

  Рижак Володимир Юрійович

(Мачете)

Володимир народився 21 грудня 1989 року, у місті Смілі, де починали трудову діяльність його батьки-вчителі. На початку 1990-х років разом із батьками переїхав до села Шарин Уманського району, де пройшли його дитячі та юнацькі роки. 1996 році Володя пішов у перший клас Шаринського навчально-виховного комплексу, де навчався до дев’ятого класу. Згодом вступив на навчання в Уманський агротехнічний коледж. Він був чуйним не лише до людей, його турбувало усе живе. Мав дуже багато друзів, які підтримували його у всіх починаннях та поважали. Захоплювався сучасною музикою – писав і виконував пісні, був відомий під псевдонімом Dr.DemOn.

З кінця 2013 року Володимир брав активну участь у подіях Революції Гідності. Батькам нічого не казав, але вони згодом дізналися, що їхній син – серед активістів столичного Євромайдану. Спочатку Володимир відповідав за «харчоблок» (за його ініціативи було організовано гарячу кухню), а потім був там, де був найбільш потрібний. Матері пояснював, що не може вчинити інакше й буде захищати рідну землю до кінця.

Під час пожежі у Будинку профспілок Володимир 5 разів повертався туди, рятуючи людей з вогню. А коли «Беркут» оточив Український дім, вибив вікно й вивів з будинку близько 100 осіб. На Євромайдані, хлопці-«афганці» подарували Володимиру мачете, з яким той не розлучався до кінця, так його і прозвали, а пізніше, у районі АТО, саме «Мачете» стало його бойовим