Критерії оцінювання здобувачів освіти 1-4 класів Ладижинського ліцею Ладижинської сільської ради

Оцінювання здобувачів освіти  1-4 класів здійснюється відповідно до нормативно-правових документів:

Закон України «Про повну загальну середню освіту» (стаття 17);

Порядок переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України 14.07.2015 № 762 (у редакції наказів Міністерства освіти і науки України № 621 від 08.05.2019, № 268 від 01.03.2021), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 924/27369;

Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 р. № 813.

Тиждень початкових класів

Згідно з планом роботи закладу на 2024/2025 навчальний рік та з метою створення сприятливих умов щодо підвищення рівня зацікавленості учнів у вивченні предметів у початкових класах, створення сприятливого освітнього середовища  щодо формування предметних та ключових компетентностей учнів у період з 03  по 07 березня 2025 року було проведено Тиждень початкових класів. Для охоплення усіх предметів кожен день тижня відповідав певному напрямку. Так, 3 березня відбулося відкриття тижня. На лінійці було оголошено план роботи та зміст тижня.

У понеділок було проведено День української мови та літературного читання,  під девізом «Мова наша мова, мова кольорова». У цей день класні керівники 1 класів, а саме Білоус Ю.О.,  Мельниченко Т.І. та класний керівник 2 класу Проданчук Л.І. провели  вікторину «З якої казки?», де учні показали свою обізнаність та ерудованість. Для третьокласників класний керівник Фартушна Н. А. організувала   захід «Легенди і казки про мову», де учні поповнили свої знання не тільки казок, а й легенд про мову. Для учнів 1-4-х класів учителька Піскорська К.І.  підготувала ребуси, кросворди, загадки про мову, де учні  мали змогу перевірити логічне мислення, уяву, концентрацію. А учні 4-Б класу, класний керівник Косянчук О.С., написали диктант про мову, у ході якого четвертокласники показали свої знання з рідної мови. Також у цей день було проведено конкурс малюнків на тему «Мова очима дітей».

Під час проведення заходів та уроків, вчителі не тільки формували мовні компетенції учнів, а й виховували в них любов і повагу до рідної мови, бажання вивчати та спілкуватись рідною мовою.  Другий день - День безпеки. Пройшов під гаслом «Безпека - це не просто девіз, це стиль життя». Відпрацьовувалися навички евакуації під час пожежі, повітряної тривоги. Було переглянуто і обговорено  мультфільми «Безпека з Патроном». Початківці з задоволенням брали участь у бліц-опитуванні «Азбука дороги».

Середа - Кольоровий день, пройшов у зеленому кольорі. А також всі учні початкових класів мали змогу заглибитись у світ цариці наук - математики і День математики  пройшов під девізом «У математиці   є своя краса, як і в живопису та поезії, в ній живе музика». Проведені заходи були спрямовані на розширення знань учнів з математики, формування інтересу до цієї науки. Тому першокласники із задоволенням пограли у математичні  ігри під час години цікавої математики «Математична карусель» (вчитель Білоус Ю.О.) Та переглянули казку про математику, яку підготували учні 4-А класу (вчитель Піскорська К.І).  Учні другого класу позмагалися під час уроку-вікторини «Математичні секрети», який для них підготувала вчитель Проданчук Л.І..  Учні 4-Б класу провели математичну гру «Хрестики-нулики» (вчитель Косянчук О.С.), конкурс «Веселі цифр», участь в якому брали майже усі школярі-початківці. Усі учні були задіяні в математичній творчості: розгадували математичні ребуси, писали графічні диктанти, розмальовували по точках, проходили математичні лабіринти «Клубочок математичних заморочок». Вчителі початкових класів цього дня розширювали математичні компетентності учнів та виховували інтерес та зацікавленість в учнів такою наукою як математика, виховували інтерес до цієї науки та бажання вивчати математику.

Четвертий день був присвячений життю і творчості Т.Г.Шевченка «Шевченко в серці кожного». Відбувся конкурс читців-декламаторів, виставка малюнків до творів Т.Шевченка. Всі заходи цього дня були спрямовані на розширення знання учнів про життєвий і творчий шлях поета, художника, виховання інтересу і поваги до рідної мови, любові і шани до славного сина України - Великого Кобзаря.  Переможців і учасників конкурсів було нагороджено грамотами і подяками.

У п’ятницю, в Свято весни, відбулися заходи, присвячені образу матері. По класах була проведена година спілкування «Найрідніша в світі», на яких звучали теплі слова, лунали веселі пісні. Була організована виставка малюнків-портретів найрідніших людей. В майстерні «Умійка», «Творимо від душі» виготовлялись подарунки, малювались малюнки для мам. Також цей день був Днем без портфелів.  Креативність і фантазія учнів перевершили всі сподівання!

Протягом тижня проводилися музичні перерви, танцювальні марафони, флешмоби, які організовувала Погребняк А.В., педагог-організатор. Звучала музика, лунав дитячий сміх. Учні чекали, коли прийде час саме такої перерви. Бо під музику можна не лише потанцювати,  відволіктись від занять, а й отримати масу позитивних вражень. Тиждень завершився лінійкою «Овації найкращим!». За підсумками Тижня переможці та активні учасники конкурсів були нагороджені грамотами та подяками. Всі вчителі творчо і відповідально підійшли до підготовки і проведення Тижня. Робота була спрямована так, щоб заходи охоплювали різні сторони діяльності, були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини. Тиждень початкових класів закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися. Учителі початкових класів ще раз довели, що вони справжні фахівці своєї справи, а учні нашого ліцею – розумні і талановиті.